‘Trabzonspor, Türkiye’yi değil Avrupa’yı sarsacak!’

Spread the love
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Bakanlıkta gerçekleşen kabulde, Bakan Çavuşoğlu, geçen hafta yapılan mucizevi genel kurulda yönetime seçilen Trabzonspor heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çavuşoğlu, “Göreve geldiğiniz son kongrede önemli bir sorumluluğu üstlendiniz. Ülkemizin en güzide kulüplerinden Trabzonspor’un yönetimine talip oldunuz ve delegeler sizleri seçti. Canı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

‘61 numaralı forma…’

Ağaoğlu ve bazı yöneticileri bizzat tanıdığını bildiren Çavuşoğlu, “Ahmet Ağaoğlu, Golf Federasyonu Başkanlığını uzun zamandır yapıyor ve Türkiye’de gerçekten bir çığır açtı ve ülkemizin tanıtımı için fazla önemli faaliyetlerde bulundu. defalarca destekçisi olduk. Eminim Trabzonspor’a sizlerle beraber vereceği hizmetlerle de yeniden Trabzonspor’umuz sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da ve ötesinde ses getiren bir kulüp haline gelecektir” diye konuştu. Çavuşoğlu, “Sayın başkanın ve sizlerin demeçlerinde de bunu görür görmez hem mutlu oldum çünkü aslında Trabzon’umuzun yetiştirdiği çok değerli futbolcular, Türkiye’deki o kadar fazla kulüpte değişik liglerde oynuyorlar. Çok da başarılı oynuyorlar. 61 numaralı formayı az daha her takımda görüyoruz. Kesinlikle takviyeler de olabilir lakin kendi değerlerimize sahip çıkmamız faydalıdır” ifadesini kullandı.
5312039.jpg
‘İnancımız tamdır’

Trabzonspor’a başarılar dileyen Çavuşoğlu, “Bundan sonraki çalışmalarınızda, başkanımızın da sizlerin de defalarca yanınızda olacağımı özellikle vurgulamak isterim büyük bir memnuniyetle. Gönülden başarılar diliyorum. İnşallah Trabzonspor’umuz da daima hak ettiği yerde olur ve olacaktır. Buna da inancımız tamdır” dedi.

Çavuşoğlu’ndan esprili yanıt

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da kendisini ve heyetini kabul ettiği için Bakan Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Çavuşoğlu’nun bütün bir spor dostu ve faal sporcu olduğunu dile getiren Ağaoğlu, “En azından Golf Federasyonu’nun lisanslı sporcusu. Futbolu da oynadığını, az kalsın Ankara’da bulunduğumuz dönemlerde çok gösterişli futbol maçları yaptığını, etkin olarak mücadeleci bir futbolcu olduğunu söylersem hiç de yanlış olmaz” diye konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu araya girerek, “Neyse ama, transfer için yaşımız geç” diye espri yaptı.

Ağaoğlu: Büyük işler başardık

Ahmet Ağaoğlu, Golf Federasyonu başkanlığı baştan başa Mevlüt Çavuşoğlu’ndan büyük yardım gördüğünü ifade ederek, şöyle devam etti: “Bana övgü ettiler ama bugün federasyonumuzun elde ettiği başarılarda minimum yüzde 60-70 pay sahibi kendisidir. Bugün gelmiş olduğumuz konumda bize her yönüyle destek verdi kendisi. Gücünü arkamızda hissederek kısa sürede çok büyük işler başardık. Eminim ki, Trabzonspor’da da görev yaptığımız süre içerisinde, Sayın Bakanımla benzer şekilde altyapılar, kendi kaynaklarını yararlanma ve değerleme yolunda zaman zaman aramızda istişarelerde de bulunurduk. Aynı zihin birliğine, aynı akıl yapısına sahibiz.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir