Özkan Sümer’den Burak Yılmaz ve Jose Sosa açıklaması

Spread the love
Trabzonspor Kulübü Genel Koordinatörü Özkan Sümer, Burak Yılmaz’ın durumunun hafta bitiminde büyük ölçüde netleşeceğini söyledi.

Sümer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Almanya’da kasık ameliyatı geçirerek bitime 2 hafta kala sezonu kapatan futbolcu Burak Yılmaz hakkında dağıtılmış aktarma haberlerinin çıkmasına ilişkin olarak, “Burak Yılmaz’ın temasları olup olmadığını bilmiyoruz. Biz de dıştan bir kısım bilgilerle yetiniyoruz. Şimdi zaten yurt dışarıya ameliyat oldu. Ameliyattan sonradan zannediyorum bu hafta bitiminde Burak olayı büyük ölçüde netleşir. Yalnız bir yetkili olarak açıklama ediyorum, şu belli başlı dek Burak ile ilgili net bir bağlantı, bizim tarafımızdan net karar ortaya çıkmış değil.” diye konuştu.

Kulübün ne tür bir tavrının olacağına yönelik soru üstüne Sümer, “Bu karşılıklı tatmindir. Burak’ın talepleri varsa o taleplerin adaptasyon derecesi ve tatmini veya kulübün bu konudaki taleplerinin Burak açısından adaptasyon değeri kayda değer. Bunlar, gelecek bir yerde birleşecek ve sonunda uzlaşmaya ya da bir ilişkiye dönüşecek. şimdi tek yanlı bir karar verme şansı değil. Besbelli bir akit var ve akdin onun tarafından da bizim tarafımızdan da bağlayıcı tarafları var. Bunu bilmemiz lazım. tek yanlı şöyle olacak, böyle olacak aramak dürüst değil, zaten onu ayrıca Burak hem kulüp olarak kimsenin deme hakkı değil. Futbolda da bu cins ilişkiler ortak olarak ele alınır, bir düzeyde çözülür veya başka bir yol izlenir.” biçiminde konuştu.

Sümer, Beşiktaş’ın Arjantinli oyuncu Sosa konusunda Trabzonspor’a teklifte bulunacağına ilişkin basında yer alan haberlere ilişkin olarak da “şimdi bize herhangi bir öneri, teklif gelmiş değil. Böylece istekleri olursa ilgileniriz, çünkü illa olması değil, dediğim gibi ortak bir tatmin… Onun yararına olan şeyin benim de yararıma olması gerekiyor fakat gerçekleşsin.” ifadelerini kullandı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir