Konak’a beş yıldızlı spor tesisi

Spread the love
Spora yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Konak Belediyesi örnek bir yatırıma daha imza attı. Geleceğimiz olan gençlerin spordaki altyapı açığını kapatmak için başlatılan tesisleşme hamlesi doğrultusunda Halkapınar Mahallesi ile Gıda Çarşısı arasında kalan 27 bin 105 metrekarelik manâsız araziye beş yıldızlı bir spor tesisi yapı edildi. 

Kurban pazarından yeşil sahalara 

Uzun yıllar bit pazarına mesken olan, bir dönem kurban satmak yeri olarak da kullanılan mezbelelik alanda başlatılan düzenleme çalışmaları sonunda alan yepyeni bir görünüme kavuştu. Konak Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne tabi ekiplerin birlikte yürüttüğü yenilemeler neticesinde ortaya standartlara uygun bir futbol sahası çıktı. 

Sadece millet alanı ile sınırlı da kalmayan çalışmalarda ekipler özel mülkiyet ve iş çevresine ait toplam 70 dönümlük bir alanı elden geçirdi. Yol üretim ve çevre düzenlemesi tamamlanan anlamsız alana ilçedeki amatör spor kulüplerinin ihtiyacı da dikkate alınarak 45×90 metre ölçülerine sahip bir futbol sahası yapı edildi. Geleceğin yıldız futbolcularının ter dökeceği yapay çimle buruşuk sahaya dahası soyunma kabinleri yapı edildi. 

Amatör sporcuların antrenman sorunu çözüldü 

Acemi futbol kulüplerinin antrenman yapacak saha ihtiyacı göz önünde tutularak projelendirilen tesis 18 Nisan Çarşamba günü düzenlenecek törenle hizmete girecek. Açılışa tüm İzmirlileri davet eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Konak’taki 25 acemi futbol takımımız nizami ölçülerde antrenman sahası bulmakta zorlanıyordu. Biz bu sorunu dikkate alarak buraya bir futbol sahası da yapı ettik. Hoş bir tesis yaptık. Konaklı hemşehrilerimize hizmet verecek bu tesisimizi kısa zamanda açıyor olmak bizler için yeni bir kibir kaynağı oldu. Uğurlu, şanslı olsun” dedi. 
Yaklaşık 14 dönümlük bölümünde yeşil bölge, çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmaları da yapılan futbol sahasının açılışı 18 Nisan Çarşamba günü saat 13.00’de yapılacak. Başlangıç töreni öncesinde halısaha, Konak Belediyesi’nin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği ‘İlkokullararası Bebestad Atletizm Oyunları’na da konut sahipliği yapacak. Başlangıç töreninde dereceye giren miniklere ödülleri de verilecek. 

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir