Kahe, Türkiye’de yaşamayı planlıyor

Spread the love
Brezilya’da başladığı kariyerine Almanya’nın Borussia Mönchengladbach takımının arkasından Türkiye’de Gençlerbirliği, Manisaspor, Denizlispor ve Karşıyaka’da aralıksız Kahe, son olarak başarısı için ter döktüğü Yeni Amasyaspor’da futbolu bıraktı.

Yeni Amasyaspor ile Merzifonspor arasında oynanan play-out maçıyla jübilesini yapan 35 yaşındaki Kahe, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Kendisinin ve ailesinin Türkiye’yi fazla sevdiğini anlatan Kahe, Türkiye’de yaşamayı planladıklarını dile getirdi.

Dokuz sene Türkiye’de futbol oynadığını ve bu süre içinde Türkiye’nin bütün şehirlerini gezdiğini gösteren Kahe, “Türkiye, sahiden çok güzel bir ülke. Güzel giden şeyler var burada. Menajer veya antrenör olarak burada kalmayı düşünüyorum. Türkiye’de amaçlamak istiyorum.” dedi.

Türkiye’nin kendisi ve ailesi için daha iyi bir gelecek sunduğunu ifade eden Kahe, şunları söyledi:

“Türkiye’yi çok seviyorum, eşim ve çocuklarım da burayı seviyor. Hatta eşim Türkçe konuşmayı bile öğrendi. Türkiye, Brezilya gibi yok, öbür bir kültür var. Ben her şehre gidiyorum. Herkesin kültürü çok öbür ama ahali . Burada fazla mutluyum. Sadece ben yok, bütün ailem, annem, babam, eşim, çocuklarım herkes Türkiye’de, burada yaşamaktan çok mutlu. Türkiye’de futbolun da fazla kayda değer bir yeri var ve Avrupa’ya daha yakın. Benim için Brezilya’dan daha iyi.”

“Yabancı arkadaşlarıma Türkiye’ye gelmelerini öğüt ediyorum”

Kahe, menajerlik teklifleri aldığını ve ailesiyle birlikte bunları değerlendirdiğini kaydetti.

Türkiye liglerinde futbol kalitesinin ve heyecanının fazla yüksek olduğunu bildiren Kahe, “Türkiye’de futbol , fazla beğeniyorum. Tanıdık Olmayan arkadaşlarıma defalarca, öneri varsa Türkiye’ye gelmelerini tavsiye ediyorum. Onlarla konuşup Türkiye’yi anlatıyorum. Türkiye’de hem nitelikli bir lig var keza de tanıdık olmayan futbolculara fazla hoş imkanlar sunuluyor.” diye konuştu.
Kahe, Türkiye’de fazla güzel günler geçirdiğini aktararak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye’de 280 maçta oynadım, 84 gol attım. İyi şeyler yaptım. Bir Takım dargın anlarım oldu ama futbolda kimseyi üzüp kırmamaya dikkat ettim. Manâlı olan insanları kazanmak. Türkiye’de Gençlerbirliği’nde, Manisaspor’da, Denizlispor’da, Karşıyaka’da futbol oynadım. En hoş golümü Manisa’da attım. Fazla kayda değer bir goldü. Adana Demirspor’a atmıştım. Türkiye’de birçok futbolcuyla ve hocayla tanıştım, çoğuyla hala görüşüyorum. Kariyeri çok iyi, fazla başarılı futbolcuları olan bir ülke burası. Türkiye’de benim en beğendiğim futbolcu, Emre Belözoğlu. Hemen birazcık ihtiyar lakin performansı ve çok kaliteli bir oyuncu, onu çok beğeniyorum.”

Kahe’nin eşi Laiana Araujo de Aguiar Floresta da Türkiye’yi çok sevdiğini dile getirerek, “Türkiye, fazla güzel bir ülke. Yemekleri fazla güzel, insanları çok konuksever. En sevdiğim şehir halkı İzmir lakin İstanbul, Antalya, Bodrum ve Çeşme de çok hoş.” diye konuştu.

Çocuklarının da Türkiye’yi çok sevdiğini vurgulayan Floresta, “4, 11 ve 15 yaşlarında 3 çocuğumuz var. Türkiye’de yaşamayı planlıyoruz. Çocuklarımın eğitimine burada sürdürmek istiyorum. Eşim, Manisaspor ve Karşıyaka’da oynarken 4 yıl İzmir’de yaşadım. O arada biraz Türkçe de öğrendim. Türkiye’nin yaklaşık olarak tamamını gezdik. Türkiye fiilen yaşamaya değerinde bir ülke. Buradan ayrılmayacağız. Kahe de meslek planlamasını burada yaptı.” ifadelerini kullandı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir