Giuliano ve Talisca gerçeği

Spread the love
Rusya’nın konut sahipliğinde düzenlenecek 2018 Dünya Kupası için takımların kadroları açıklanmaya başladı. Şampiyonluk için favori ekiplerden olan Brezilya’nın listesi de teknik direktör Tite tarafından duyuruldu. Tecrübeli teknik adam 23 şahsiyet kadroya Türkiye’den hiçbir ismi dahil etmedi.
 
Fenerbahçeli Giuliano, Beşiktaşlı Talisca’nın isimleri dev turnuva için zikredilmişti. Giulinao Tite’nin favori isimlerinden olduğundan en yüksek şansı olan ad olarak değerlendirilirken, Talisca’nın son dönemdeki yükselişi ile son hazırlık maçlarının kadrosuna çağrılması umut ışığı olarak değerlendirilmişti.
 
Brezilya Milli Takımı’nı yakından takip eden, son hazırlık maçlarında Rusya ve Almanya’ya da giderek Sambacılar ile ilgili son gelişmeleri de uygun gözlemleyen gazeteci Rodrigo Oliveira, bu oyuncuların ulusal takıma alınmamalarını değerlendirdi. Skorer’den Övünç Dinçer’e düşüncelerini paylaşan Brezilyalı muhabir şunları anlattı:
 
‘Fenerbahçe’deki pozisyonu bambaşka’
 
“Giuliano Tite göre hayran eden ve çoğu kez seçim ettiği bir isimdi. Hazırlık maçlarının kadrosuna alınmamasına karşın Dünya Kupası için ciddi bir şansı bulunuyordu. Tite Giuliano’dan orta sahada daha fazla defansif bir rolde yararlanıyor. Oysa Giuliano, Fenerbahçe’de baktığımızda daha ofansif bir pozisyonda forma giyiyor. Tite futbolcuları, kulüplerinde oynadıkları pozisyona göre görevlendirmeyi seven bir isim. Giuliano’nun kulüp ve milli ekip görevleri arasında bir çeşitlilik oluştu ve dolayısıyla bunun, seçim edilmemesinde bir etken olduğunu düşünüyorum.  
 
‘Bir karakter daha yer olsa…’  
 
bir de o bölgede oyuncu havuzu fazla geniş ve teknik direktör Fred gibi daha fazla yönü olan oyuncuları tercih etti. Belki bir şahsiyet kontenjan daha olsa Giuliano’yu da çağırırdı. Bir diğer niçin de futbolcunun son haftalarda düşen form grafiği olabilir. Tabii neticede o pozisyonda Brezilya için fazla ad var. Zaten kuvvet bir seçim olacaktı. Fakat bunların çağrılmamasına katkı maddesi yaptığını düşünüyorum”.   
 
‘Talisca idmanda göze giremedi’
 
“Talisca’nın milli takıma alınmaması benim için hiç sürpriz olmadı. Zaten hazırlık maçlarına çağrılması sürprizdi. Bu yönde bir kararı zaten bekiyordum. Hazırlık maçları kadrosuna alınmış ve kafilenin bir parçası olmuştu ama hiç forma verilmemişti. Hiç tayin vermeyeceği bir futbolcuyu neden kadroya aldığı sorusu sorulabilir. Tite kendisini antrenmanlarda denedi ve idmanlardaki performansını beğenmedi. diğer taraftan genel olarak kendisi oyuncuların kulüp performanslarını yakından peşine düşüp takip eder. Bunu da göz önünde bulundurmak lüzum”. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir