Çocuklar Futbol kardeşliği projesiyle bir araya geliyor

Spread the love
İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nün koordine ettiği ve bu sene ikincisine başlanan “Futbol Kardeşliği” Projesi, sporun gelişimdeki aracı rolünü futbolun toplumsal etkisi ile birleştirerek Suriyeli ve Türk çocukları bir araya getiriyor. Projeyle ilgili data veren Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuna UYSAL, kalkınmanın yalnızca üretim düzeyi veya gayrisafi ulusal hasılanın artışı ile sağlanamayacağını belirterek, sürdürülebilir büyümenin insan onuruna uygu bir sistem oluşturmaktan geçtiğine ve Grassroots felsefesinin de bu amaca spor yoluyla tabandan başlayarak ulaşmaya çalıştığına aksan yaptı.

Konuyla ilgili data veren bir diğer ad Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Serkan ESEN ise “İki senedir sürekli bir kaynaştırma programını hayata geçirdik. UEFA ve FIFA’nın başlattığı ve desteklediği Grassroots Çocuk Futbolu Programı’na alt olarak yürüttüğümüz projenin esas amacı, 6-12 yaş aralığındaki çocukları dil, din, ırk ve cinsiyet gözetmeksizin futbolla buluşturmak ve kaynaştırmak. Birçok ülkede bu etkinlikler değişik sorunlara çözüm olma namına yapılmakta; toplumların kalkınmasına ve huzurun sağlanmasına karşın tezgâhtar bir araç olarak görülmekte. Ülkemizde yaşayan Suriyeli çocukların topluma entegrasyonunu futbol aracılığı ile hızlandırmaya çalıştığımız projede uzlaşma ve kardeşliğin vurgulanması, Suriyeli çocukların kabul edildiklerini hissetmeleri projenin önemli çıktıları aralarında” diye konuştu.
 
Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) eğitim, Pendik Belediyesi’nin araç gereç, servis ve kumanya desteği sağladığı projeye Pendik Spor Kulübü ve Pendik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü de yardım sağlıyor. 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir