Bu takım iki yıldır gol yemiyor

Spread the love
Kurulduğu sene il şampiyonluğuna ulaşan, iki senedir de alan birinciliğine ulaşan Taşoluk Fatih Ortaokulu Yıldız Kızlar Futbol Takımı, Aydınlatılmış’da düzenlenecek Türkiye finalinde şampiyon olmayı hedefliyor.

Fatih Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Düşünce Tan, kurdukları yıldız kızlar futbol takımıyla 4 yıldır üst üste Afyonkarahisar şampiyonu, 2 yıldır da Ege Bölgesi birincisi olduklarını söyledi.

“Karoser eğitimi derslerinde sürekli futbol oynuyorlardı”

Bu yıl Kültürlü’da düzenlenecek turnuvada Türkiye şampiyonluğunu hedeflediklerini dile getiren Tan, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 10 yıldır Taşoluk’ta öğretmenlik yapıyorum. Birincil geldiğimde kasabadaki kızların futbola ilgisini gördüm. Vücut eğitimi derslerinde aralıksız futbol oynuyorlardı. Bu koşul fazla ilgimi çekti. Bir futbol takımı kurmaya karar verdim. Birincil ilk olarak velilerimizden karşı çıkanlar, ’kız çocuğu futbol mu oynar hocam, kızımın ne işi var oralarda’ diyenler oldu. Belediye başkanımızın da desteğiyle ailelerinden müsade olarak 5 sene önce kız öğrencilerimizle futbol takımımız kurduk. Birincil sene bu takımla Afyonkarahisar şampiyonu olduk.”

“Kız futbol takımına perspektif değişti”

Ilk şampiyonluğu Taşoluk’a getirince beldede hoş bir hava yakalandığını aktaran Tan, velilerin de kız çocuklarının futbol oynamalarına sıcak bakmaya başladıklarını vurguladı.

Tan, daha sonra katıldıkları alan grup müsabakalarında birinciliği elde ettiklerine dikkat çekici ederek, şöyle devam etti:

“Elde edilen başarıların artmasıyla kız futbol takımına bakış açısı değişti. Kızlarını futbol takımına vermeyen aileler, çocuklarını kendileri getirdiler. ‘Hocam kızımızı da takıma al’ dediler. Bu destekle Afyonkarahisar’da 4 defa üstünlük yaşadık. Başarının tesadüf olmadığını gösterdik. Bu sene yeniden alan şampiyonluğuna ulaştık. Ailelerin, belediyemizin, öğretmenlerimiz desteği ve kızlarımızın gayretiyle başarılı olduk. Hedeflerimize varmak için antrenmanlarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz.”

Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner de beldedeki bütün öğrencilerin kız ve erkek ayrımı yapmadan en düşük bir spor dalıyla uğraşmalarını arzuladıklarını vurguladı.

Kaleci Gamze: “İki yıldır turnuvalarda hiç gol yemedim”

Takımın kaptanı ve kalecisi Gamze Koçaslan ise 4 yıldır takımda yer aldığını ve futbol oynamaktan büyük keyif aldığını anlattı.

“Hayatımın en mutlu anlarını futbolda yaşadım” diyen Gamze, “İleride futbol anılarımı hep hatırlayacağım. şimdi yıldız kızlar kategorisinde mücadele ediyoruz. Şansım olursa ulusal takımda da forma giymeyi fazla isterim. Kaleciyim ve iki yıldır turnuvalarda hiç gol yemedim. Açık Konuşmak Gerekirse takımımızın defansı, orta sahası ve kanatları sağlam olduğu için top da gelmiyor bana.” ifadelerini kullandı.

Yağmur Sultan Esir de 3 yıldır takımda olduğunu belirterek, “Afyonkarahisar ve bölge şampiyonlukları yaşadık. Okulumuzun erkek futbol takımı da var. Ancak onlar bizim kadar başarılı değiller. Bizim onlara göre daha iyi ve hoş futbol oynadığımızı düşünüyorum. Kupalarımız ve derecelerimiz de bunu gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir