Boluspor – Gazişehir Gaziantep maçı sonrası olaylar çıktı

Spread the love
Spor Toto 1. Lig Play-off ikinci maçında Gazişehir Gaziantep deplasmanda Boluspor’u 3-1 yenerek Süper Lig yolunda finale kalan ekip oldu. Karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde tüketen Gazişehir Gaziantepli oyuncular soyunma odasına gittikleri sırada üzerlerine Boluspor taraftarları tarafından tanıdık olmayan maddeler atıldı. Oyuncular polisin geniş güvenliği aşağıda soyunma odasına girebildi. 

Maç sonunda taş yağmuru 

Gazişehir Gaziantep’in karşılaşmayı 3-1 kazanması sonrası maç baştan başa süren stres bir anda arttı. Sahaya inmeye çalışan taraftarlar polis ve güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle güçlükle engellendi. Sahaya inemeyen taraftarlar bu kere sahadan çıkamayan Gazişehir Gaziantepli oyuncuları taş yağmuruna tuttu. Jandarma ve polis ekipleri oyuncuları kalkanlarıyla koruyarak olaylardan yara almadan kurtulmalarını sağladı. 

Onlarca birey yaralandı 

Boluspor taraftarlarının ayrıca saha içine ayrıca de karşı taraf taraftarların olduğu bölüme attıkları taşlardan dolayı ondan pozitif taraftar ve fazla sayıda emniyet görevlisi farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerinden yaralandı. Taştan dolayı kafası yarılan bir emniyet görevlisi saha içine çağrılan 112 afiyet ekibi kadar yapılan birincil müdahalesinin ardındaki hastaneye kaldırıldı. Bayan bir güvenlik görevlisi ve bir takım taraftarlar da polisin biber gazından etkilenerek tedavi altına alındı. 

Olaylar saha haricen da devam etti 

Stadyumdan çıkarılan Boluspor taraftarları bu defa de stat dışarıya taşkınlık yapmak isteyince çevik şiddet polisleri kadar stadyum çevresinden uzaklaştırıldı. Boluspor taraftarlarının sayısının fazla olması sebebiyle durum yerine TOMA da geldi. Bir Takım taraftarlar ile polis arasında kısa zaman arbede yaşanırken, taraftarların dağıtılmasıyla olaylar son buldu. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir