Aziz Yıldırım’ın mega projesi

Spread the love

Fenerabahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, geçtiğimiz günlerde “Başkan Aziz Yıldırım’ın mega Türkiye projesi var’ açıklamasında bulunmuştu.

Mostoroğlu’nun dile getirdiği projenin detayları ortaya çıktı. Sarı-Lacivertliler, altyapıyı desteklemek namına 81 ilde belirlediği acemi takımları bünyesine alacak. İllerde seçilen genç yetenekler bu takımlarda oynayacak. F.Bahçe yönetimi uzun süredir TFF’ye kurdurmak istediği Rezerv Lig modelinin benzerini de kendi bünyesinde uygulamaya koyacak. Buradan gelecek takımlar Türkiye genelinde acemi bir turnuvada doruk ölçüşecek.

PSV’NİN ALTYAPISI İNCELENDİ

İllerde kurulan F.Bahçe evleri de bu projede etkili bir rol oynayacak. Genç çocuklar antrenmanlarını F.Bahçe evlerinin dahilinde yer alan spor tesislerinde yapabilecek. Yıldırım’ın geçtiğimiz ay içinde Hollandalı bir ekibi İstanbul’a getirerek altyapılar tesisleri gezdirmiş ve anlaşma sağlamıştı. F.Bahçe’nin altyapısında tahsis yapan bir takım antrenörlerin Hollanda’ya artan bir şekilde PSV Eindhoven’ın altyapısını incelediği ve yetkilerle görüşmeler yaptığı da ortaya çıktı. PSV altyapısını inceleyen antrenörler ayrıntılı bir rapor hazırlayarak çalışmalara başladı.

8 TANE FUTBOL SAHASI İSTEDİLER

F.Bahçe eski teknik direktörü Dick Advocaat’ın çalışmalar konusunda Sarı-Lacivertli Kulübe yardımcı olacağı da belirtildi. Bilindiği gibi PSV Eindhoven’ın Baş Scoutu (Oyuncu İzleme Antrenörü) Roland Vroomans, 2017 ekim ayında İzmir’e gelerek Altınordu genç ekip ve izleme birimi antrenörleri sunum yapmıştı. Altınordu ve PSV aralarında ayrıntılı çalışmalar olduğu biliniyor. Geçtiğimiz ay İstanbul’a gelen Hollandalı ekibin ise Sarı-Lacivertli yönetiminden 8 adet saha istediği öğrenildi. Yönetimin bu açıklamalar üstüne çalışmalarını hızlandırdığı vurgulandı. (Akşam)

Tarih: 07.04.2018 10:32

Bir Cevap Yazın

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir