Yeni Trabzon Akyazı Stadyum İnşaatı İçin Deniz Dolgusu Yapılıyor (Haber ve Resim)

TRABZON AKYAZI ARENA STADYUMUNUN EN GÜNCEL RESİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AKYAZI Projesi ihalesine itiraz eden ikinci sıradakı MNG’nin itirazı dün sabah reddedildi. İhaleyi kazanan ortak konsensüsten STY İnşaat’ın sahibi Turan Yeşilbaş, “Bizim için hizmetten öte bir iştir. Canımızı dişimize takıp bitireceğiz” dedi. Bilindiği gibi daha önce de Albayraklar’ın itirazı reddedilmişti.

BEŞ YIL önce başlanan ve yaklaşık  2 yıl boyunca yapacak firma bulamayan, 3 yıl önce yapımı için TOKİ’de karar kılınan Akyazı Projesi’ne son olarak MNG İnşaat’ın yaptığı itiraz da dün reddedildi. Sarıdağlar İnşaat’ın-Yertaş firması ile ortaklaşa kurduğu konsensüs ile 193 milyon 061 lira ile kazandığı ihaleye MNG’nin itirazı böylelikle işi sadece birkaç ay geciktirmekten ibaret kaldı.

İhaleyi alan ortak konsensüsten STY İnşaat’ın Trabzonlu olan sahibi Turan Yeşilbaş ihalenin ardından ilk kez günebakış’a açıklama yaptı.

Yeşilbaş, işe başlamak için resmi olarak kendilerine davetin gelmesini beklediklerini söyledi. Yeşilbaş, “Mukavele için davet edileceğiz süreci beklemek zorundayız. Devletin bir süreci var. Biz bir gün dahi kaybetmek istemiyoruz. Çünkü bizim için hizmetten öte bir iş bu. Çağrıldığımız gün mukaveleyi yapıp işimize sarılacağız. Çünkü bu bizim boynumuzun borcu. Trabzonluyuz Trabzon’a hizmet etmek boynumuzun borcudur bedeli olsa olmasa da hizmet etmek canı gönülden görev olarak yapmamız gerekenden ötesini yapmamız gerekiyor” dedi.

Yeşilbaş, “Bugüne kadar aldığımız her işi Allah’ımıza çok şükür zamanında bitirdik ve arkamızdan hiç laf söyletmedik. Böyle bir geleneğimiz, geçmişimiz var. Burada da bizim özel bir durumumuz var. Çünkü bu iş bizim için sadece müteahhit firma işi değil. Fanatik Trabzonsporlu olarak yapacağımız bir iş. Resmi olarak tevdi edilmesinden sonra canımızı dişimize takıp eni iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Mevcut durumunu inceleyip bundan sonra ne yapmak gerekiyorsa o yolda hızla yürüyeceğiz. Bize intikal etmeyen teslim edilmeyen bir iş var. Teslim edildikten sonra başlayacağız. Her şeye rağmen gereği gibi Allah nasip eder de inşallah bitiririz. Benim için yüzümüz ak bitirmek önemli, para pul beklediğimiz yok. Biz bu işi zamanında bitirmek için her kalemden başlayarak çalışacağız. Canımızı ortaya koyacağız. Bilindiği gibi MNG İnşaat  söz konusu ihalede 197 milyon lira ile 2. sırada yer almış, itirazının gerekçesinin ise yeterli rekabet olmadığı yönünde olduğu kaydedilmişti.

Akyazı’ya MNG’nin itirazı inşaatı yeniden geciktirirken, daha önce de Albayraklar’ın itirazı sonucu ihale ertelenmişti. Edinilen bilgilere göre ihalelerde itiraz geleneği olmayan MNG’nin Akyazı ihalesine itirazı ilginç bulundu. Bilindiği gibi MNG halen 450 milyon lira muhammen bedelli Kanuni Bulvarı inşaatını yapıyor. Akyazı ihalesi 2 Mayıs 2013’de yapıldı. Ve ihaleyi Sarıdağlar inşaat ile ortakları kazandı. 193 Milyon 061 lira vererek. Hatta Sarıdağlar şirket yetkilileri verdikleri fiyattaki 061’liralık tekliflerinde bile Trabzon’a mesaj verdiklerini söylediler.

Kaynaklar İçin Teşekkürler:

http://www.haber61.net/akyazinin-son-hali-1535g-p28.htm

http://www.gunebakis.com.tr/haber/akyazi-artik-baslayacak-78597.html

http://www.haberevet.com/fotogaleri/spor/386_iste-trabzonspor-un-yeni-stadi/10