Mersin Arena Stadyum İnşaatının Bitmiş Son Görüntüleri

2014 Yılı Mayıs Ayı Sonrası Mersin Yeni Stadyum Resimleri

2014 Yılı Nisan Ayı Sonrası Mersin Yeni Stadyum Resimleri

Mersin Arena Stadyumunun Özellikleri

– Mersin’in Yenişehir ilçesine yapılan stadyum toplam 55 bin metrekare inşaat alanına sahiptir.
– 20.667 seyirci koltuğu, 3.773 vip seyirci koltuğu, 180 adet protokol koltuğunun yer aldığı stadyumda 914 koltuk kapasiteli 4.812 metrekare loca alanı bulunmaktadır. 34 adet merdiven, 17 asansörün bulunduğu statta 156 tanesi kapalı olmak üzere 1.295 araçlık otopark ve 46 araçlık otobüs parkı yer almaktadır.
– Çok amaçlı olarak hayata geçirilen stadyumda, polis merkezi, sağlık merkezi, restaurant ve mağazaların yanı sıra çoklu bilet satış gişeleri mevcuttur.
– İki tribün kısmı arasında 4.812 metrekare loca, vip alanları, stadyum yönetimi, UEFA kulüp ağırlama alanı, kurumsal misafir alanı, restoran ve yemek alanı gibi işlevleri içeren iki kat yerleştirilmiştir. Bunun dışında 27 adet Bay, 23 adet Bayan, 2’şer adet engelli bay ve bayan, 4 adet soyunma odası, 19 adet sporcu tuvaleti ve 1 adet genel engelli tuvaleti bulunmaktadır.
– Stadyumun ana vip girişi batı yönünde yer almaktadır. 104 araç kapasiteli vip, 46 araç kapasiteli protokol otoparkı bulunmaktadır.

KAPASİTE

Normal koltuklar:   20.667
VIP koltuklar:   3.773
Protokol:   180
Suitler:   914
Toplam:   25.534

İNŞAAT

İnşaat alanı:   55.000 m²
Suit alanı:   4.812 m²
Merdivenler:   34
Liftler:   17
Otopark:   1.295
Otobüs Parkı:   46

2014 yılı Nisan Ayı Öncesi Mersin Yeni Stadyum Resimleri

Mersin’deki Yeni Stadyumun Harita Görüntüsü

Etiketler: mersin arena yeni stadyum inşaatı en son resimler, mersin arena stadyum inşaatı bitmiş hali, mersin arena stadyum inşaatı çimlendirilmiş hali, mersin arena stadyumu ne zaman açılacak, mersin arenada ilk maç ne zaman oynanacak, mersin arena resimleri, yeni mersin arena stadyumu fotoğrafları, Mersin Arena Yeni Stadyum Tamamlanmış Hali, Mersin Arena Son Hali, Mersin Arena Yeni Stadyum İnşaatından Son Görüntüler, Yeni Mersin Stadyumu Bitmiş Son Fotoğrafları

Resimler wowturkey.com ve mersinidmanyurdumuz.org adreslerinden derlenmiştir. Fotoğrafların çekilmesinde ve kaynakların elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız. Kaynaklarımızın tamamı çeşitli internet sitelerinden derlenip siz değerli ziyaretçilerimizin stadyumlardaki gelişmeleri daha kolay takip edebilmesi için sayfamızda bir araya getirilmektedir. Sayfamıza yüklenen resimlerin üzerine otomatik olarak “www.stadimiz.com” adresi basılmaktadır. Sitemizin adresinin resimlere basılma amacı tarafımızdan derlendiğini göstermektir, fotoğrafların asıllarının yüklendiği siteler bu bölümde  (kaynaklar kısmında) yer almaktadır. Asıl kaynakların belirtilmediği resimler ya da kaynaklar mevcut ise siz değerli ziyaretçilerimizin ve kaynakların asıl sahiplerinin uyarıları  doğrultusunda asıl kaynaklar da sayfamızdaki bu bölüme eklenecektir.