Konya Yeni Stadyum İnşaatı

2014 Yılı Temmuz Ayı Konya Yeni Stadyum İnşaatından Resimler

2014 Yılı Haziran Ayı Konya Yeni Stadyum İnşaatından Resimler

2014 Yılı Mayıs Ayı Konya Yeni Stadyum İnşaatından Resimler

2014 Yılı Nisan Ayı Konya Yeni Stadyum İnşaatından Resimler

2014 Yılı Mart Ayı Konya Yeni Stadyum İnşaatından Resimler

Konya Şehir Stadyumu Hakkında Bilgiler

Ağustos 2013 tarihinde yapılan yeni ihale ile yüklenici firma “Sarıdağlar İnşaat” olmuştur. Belediye ile yapılan anlaşmaya göre 190 gün içerisinde kaba inşaatı bitmesi planlanıyor.

Konya’da yaptırılacak yeni stadyumun temeli Haziran ayında, Resmi temel atma töreni ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla 17 Ekim 2012 tarihinde atıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Yeni Konya Stadyumu şehrin kuzeyinde 9 kilometre uzaklıkta 400 bin metrekarelik bir alanda kurulacak ve içerisinde Spor Salonu, Yüzme Havuzu, Veledrom, Atletizm Pisti gibi spor yapılarının yer aldığı “Olimpiyat Köyü” içerisinde yükselecek.

Yeni Konya stadyumunun özellikleri şu şekilde:

Toplam Arazi: 400 bin metrekare
Toplam İnşaat Alanı: 90 bin metrekare
Sözleşme Bedeli: 105 milyon 964 bin TL (KDV dahil)
Bina Yüksekliği: 40 m
Saha Ebadı: 68 m * 105 m

Seyirci Kapasitesi 42 bin 51 kişi olacak

Basın ve VIP için Türkiye’deki diğer mevcut stadyumlardan farklı olarak, alt kat batı tribününün orta kısmı ayrılacak. Seyirci konforu için çatının alt kısmına radyan ısıtıcılar konumlandırılacak.

UEFA Club A Seyirci Tribünü: 3.886 koltuk
UEFA Club B Seyirci Tribünü: 1.584 koltuk
UEFA Club C Seyirci Tribünü: 1.589 koltuk
Basın Tribünü (Masalı): 378 koltuk
Basın Tribünü: 342 koltuk
VIP Tribünü: 508 koltuk
V VIP Tribünü: 128 koltuk
Loca Tribünü :908 koltuk
Üst Kuzey Seyirci Tribünü: 5.332 koltuk
Üst Güney Seyirci Tribünü: 7.626 koltuk
Üst Kurumsal Seyirci Tribünü: 6.366 koltuk
Misafir Seyirci Tribünü: 2.220 koltuk
Alt Kuzey Seyirci Tribünü: 3.657 koltuk
Alt Güney Seyirci Tribünü: 3.668 koltuk
Alt Kurumsal Seyirci Tribünü: 3.659 koltuk
Engelli Seyirci Tribünü: 200 koltuk

3.108 Araç Kapasiteli Otopark

Araçlarıyla gelen misafirlerin stadyuma sorunsuz giriş-çıkış yapabilmesi ve minimum sürede tahliyenin sağlanabilmesi için 4 yöndeki tribünün altına da otopark inşa edilecek. Takım otobüsleri isterse bodruma kadar inebilecek.

Açık Seyirci Otoparkı: 2 bin araç kapasiteli
Kapalı Seyirci Otoparkı: 300 araç kapasiteli
Protokol Otoparkı: 108 araç kapasiteli
Otobüs Otoparkı: 700 otobüs kapasiteli

11.870 metrekarelik çok amaçlı salonlar

UEFA Clup Ağırlama Alanı: 1822 metrekare (Batı Tribünü)
Çok Amaçlı Salon: 200 metrekare (Batı Tribünü)
Kurumsal Seyirci Fuayesi: 2.695 metrekare (Doğu Tribünü)
FIFA ve UEFA Çalışma Ofisleri: Güney Tribünü

* Kurumsal misafir seyirci alanı ve UEFA Club Ağırlama Alanı için tribünlere çıkış bulunacak.
12 Adet Bekleme Salonu: Toplam 10 bin 591 metrekarelik alanda protokol salonları, basın çalışma alanları, seyirci fuayeleri ile stadyum idaresi için 1 müdür odası, 1 açık ofis, klima santrali, toplantı salonu ve panoramik stüdyo bulunacak.

Yeni stadyumda teknik ve idari kadronun kullanımı için ayrılan farklı büyüklüklerde özel dizayn edilmiş toplam 25 toplantı salonu yapılacak.

Localar: Toplam 1.890 metrekare alanda sahanın uzun kenarına paralel olarak, Batı ve Doğu tribünlerinde toplam 54 adet loca yer alacak.

Hakem Odaları: Bir bay ve bir bayan olmak üzere 2 hakem odası ile birlikte 2 revir ve 1 doping kontrol odası bulunacak.

Soyunma Odaları: Her birinde 1 malzemeci odası, 1 teknik direktör odası, masaj bölümü, soyunma odası, 1 WC ve duş bölümü olmak üzere 4 takım soyunma odası yer alacak. Her soyunma odasında en az 10 duş, 3 WC kabini, 5 pisuar, 5 lavabo bulunacak.

Sporcu otobüsleri için hem bodrum katta hem de zemin katta kapalı park alanları planlandı.
Restoranlar: Yeni stadyum bünyesinde ikisi 875, biri de 760 metrekarelik toplam 3 restoran yapılacak.

Mağazalar: Yeni Konya Stadyumunun Doğu tribününde 1.000 metrelik mağaza yer alacak. Kuzey Tribününde ise biri 1.700 metrekare, diğeri ise 900 metrekare büyüklüğünde 2 store mağazası bulunacak.

Seyirci, Medya, Loca, VIP, Sporcu ve Güvenlik Görevlilerinin girişleri ve sirkülasyon alanları birbirinden ayrılacak. Projede alt kat ve üst kat tribünlerin merdiven çekirdekleri de ayrıldı. Yapıda dördü servis asansörü olmak üzere toplam 22 asansör bulunacak.

Yeni Konya Stadyumunda 27 adet giriş-çıkış kapısı yer alacak.

Konya Şehir Stadyumu’ nun Bulunduğu Bölgenin Harita Görüntüsü

 

Etiketler: Konyaspor Yeni Konya Arena Stadyum İnşaatından Resimler, konya arena stadı resimleri, konya arena, konya stadı ne zaman bitecek, konya stadı yeni sezon, konya stadı açılışı, stadyum inşaatı, Konya Stadı İnşaatı, Konya Arena Son Hali, Konya Arena Dış Cephe ve Çatı Yapımı, Konya Yeni Stadyum İnşaatı, konya arena çatı yapımı, konya rena dış çephe, kony yeni stat tribün inşaatı, konya arena koltukların yerleştirilmesi, konya yeni stadyum koltukları ne renk olacak, konya yeni stat ne zamançimlendirilecek, konya arena açılış tarihi, Konya Arena Mayıs 2014 Resimleri, Konya Yeni Stadyum İnşaatı Son Hali, konya yeni stadtyum inşaatında koltuklar takılıyor, Konya Yeni Şehir Stadyumu Resimleri, Konya Arena İnşaatı Son Hali. Konya Arena Yeni Stadyum İnşaatı, Konya Şehir Stadı Son Durum Resimelri, localar çimlendirme, açılış tarihi, ilk maç kiminle oynanacak, Konyaspor’un Yeni Stadyumunda Son Durum, Konya Şehir Stadı Konya Arena Görüntüleri, Konyaspor’un Yeni Stadyumu Konya Şehir Stadından Resimler, Konya Arena Son Hali, Konya Şehir Stadyumu Şantiyesi, Konya Arena Görüntüleri, Konya Yeni Stadyum Şantiyesinde Son Durum 2014 yılı Haziran Ayı Güncel Görüntüler.

Kaynak: wowturkey.com, wikimapia.org , Konya Büyükşehir Belediyesi, facebook.com/Konyasporlular .  Kaynaklar için emeği geçenlere teşekkür ederiz. Fotoğrafların çekilmesinde ve kaynakların elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız. Kaynaklarımızın tamamı çeşitli internet sitelerinden derlenip siz değerli ziyaretçilerimizin stadyumlardaki gelişmeleri daha kolay takip edebilmesi için sayfamızda bir araya getirilmektedir. Sayfamıza yüklenen resimlerin üzerine otomatik olarak “www.stadimiz.com” adresi basılmaktadır. Sitemizin adresinin resimlere basılma amacı tarafımızdan derlendiğini göstermektir, fotoğrafların asıllarının yüklendiği siteler bu bölümde  (kaynaklar kısmında) yer almaktadır. Asıl kaynakların belirtilmediği resimler ya da kaynaklar mevcut ise siz değerli ziyaretçilerimizin ve kaynakların asıl sahiplerinin uyarıları  doğrultusunda asıl kaynaklar da sayfamızdaki bu bölüme eklenecektir.