Giresun Çotanak Arena Stadyum Projesi (Takip Sayfası)

 

Çotanak Arena hakkındaki tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Büyük bir başarı göstererek PTT 1. Lig’e yükselen Giresunspor, taraftarların yeni stadyum isteğinin de doruğa çıkmasına neden oldu. Biz de Stadimiz.Com ekibi olarak yaptığımız araştırma sonucunda derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

AK Parti Giresun Milletvekili olan Nurettin Canikli tarafından yapılan son açıklamalar neticesinde stadyumun yapılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. TOKİ ile anlaşmanın imzalanması ve ilgili bakanlık tarafından eski Giresun Stadyumunun yıkılmasına dair kararın Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne iletilmesi de projenin ciddiyetini ortaya koyuyor. 

Çotanak Arena’nın yapılacağı kesin ama kesin olmayan bir çok nokta var. Bunlardan en önemlisi stadyumun kapasitesi, medyada çıkan haberleri incelediğimizde çeşitli sayılar karşımıza çıktı: 20 bin, 22 bin, 30 bin... Taraftar potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda, yapılmakta olan diğer stadyumların kapasiteleri düşünüldüğünde ve güncel haberler ele alındığında stadyumun 20 bin kişilik bir kapasiteden az olmaması olası görünüyor. Bugün için ideal görünen 20 bin sayısı gelecekte yeterli gelmeyebilir bu nedenle stadyumun genişletilebilir olması ya da daha fazla kapasiteyle inşa edilmesi uygun olacaktır. 

Yeni yapılan tüm stadyumlarımızın da olduğu gibi Çotanak Arena da FİFA standartlarına uygun olacak. Kapasite 20 bin olur, 25 bin olur hiç farketmez  Giresun taraftarı bu stadyumu rahatlıkla doldurur. Eski SEKA kağıt fabrikasının olduğu alana yapılacağı söylenen stadyumun tahmini yerini aşağıdaki uydu resmi üzerinde görebilirsiniz.

Bu projelerin gerekli olup olmadığı konusunda bir çok tartışma yaşanacaktır. Ancak her spor dalı için en önemli unsurun tesisler olduğu unutulmamalıdır. Hele hele futbol gibi dünyanın bir çok ülkesinde gelişmiş tesislerin yapıldığı bir branş düşünüldüğünde bu projelerin hayata geçirilmesinin kaçınılmaz olduğu ortaya çıkmaktadır. 

Futbolumuzu geliştireceğine inandığımız tüm stadyum projelerinin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Çotanak Arena Stadyum Projesi, Giresun Yeni Stadyum Projesi

Çotanak Arena Stadyum Projesi, Giresun Yeni Stadyum Projesi

 

 

 


Kaynaklar: kanal28.tv, giresunhaberi.com, camoluk.net, http://wowturkey.com/, ekspresgiresun.com, kesapekspres.com, alucrahaber.com

Etiketler:  Giresun Çotanak Arena, Giresun Çotanak Arena Stadyum Projesi, Giresun Çotanak Arena ne zaman yapılacak, Giresun Çotanak Arena kapasitesi ne olacak, Giresun Çotanak Arena stadyum inşaatı, Giresun Çotanak Arena son durum, çotanak arena kapasitesi ne olacak, çotanak arena haberleri, çotanak arena resimleri, çotanak arena inşaatı, giresun yeni stadyum projesi, giresunspor yeni stadı